Parfüm Nereye Sıkılmalı?

Parfüm kelimesi Latince de koku anlamına gelmektedir. Kullanımı ise mısırın eski dönemlerine kadar dayanmaktadır. Günümüzde sadece kokularının güzelliği ile ön plana çıkmazlar. İçerdikleri kokunun bıraktığı ve yarattığı etkide ön plandadır. Çiçek kokuları, baharat kokuları ve şekerli kokular olarak birçok çeşitte üretilir. Bu kokular kendimizi kimi zaman daha sportif ve dinamik kimi zamansa sofistike hissetmemizi sağlar. Ek olarak şişe tasarımları ile de öne çıkarlar. Tüm bu özellikleri size uygun kokuyu seçmenize yardımcı olmaktadır. Kokuları farklı birçok ortam için kullanabiliyoruz. Günlük kullanım için daha hafif kokular tercih ediyoruz. Gece kullanımlar için ise daha sofistike ve kalıcı kokular tercih ediyoruz.

 Örneğin, çalışma hayatında yani günlük hayatta ağır kokular tercih edilmemelidir. Hafif çiçek ve meyve kokuları kendinizi daha dinamik hissetmenizi sağlayacaktır. Spor yapanlar ise limon bazlı kokuları tercih etmelidir. Bu koku cinsi hem kalıcı hem de hoş esans içerir. Gece davetleri için ise ön plana çıkan baharatlı ve odunsu kokular tercih edilebilir. Koku çeşidinin ten ile yarattığı uyum ve kullanım şekli de önem taşır. Buna bağlı olarak, kullanım şekli, parfüm nereye sıkılmalıdır? sorusu ile ilişkilidir.

 Parfüm Vücutta Nereye Uygulanmalıdır?

 Kokular sıcak bölgelerde daha fazla yayılır ve daha kalıcı bir hal alır. Vücudumuzun ısısının daha yüksek olduğu bölgelerde parfüm kullanılmalıdır. Bilek, çene, dirseklerin iç kısımları, kulak arkaları bu bölgelerdir. En kalıcı olduğu ve en çok esansın çevreye yayıldığı nokta ise kulak arkasıdır. Özellikle günlük hafif, çiçek kokularını bu bölgeye uygulamak gerekmektedir. Gün içerisinde vücut ısısı arttıkça, koku daha fazla etrafa yayılacaktır.

 Daha fazla bir etki elde etmek amacı ile göğüs bölgesine de uygulanabilir. Özellikle, bayanlar boyun, göğüs ve kulak arkasına parfüm uygulayabilirler. Kalıcılığı arttıran bir çözüm olarak, bu üç bölgeye aynı anda koku sıkmak önerilmektedir.

 Erkeklerde ise omuz ve boyun bölgesinde uygulama yapmak, kalıcılığı arttırmaktadır. Erkek ve kadında bileklerde parfüm kullanımı ise gün boyu kokunun yayılmasını sağlamaktadır. Aşırı kullanım yerine az miktarlarda, vücut ısısının yüksek olduğu bu bölgelere uygulama yapmak yeterlidir.

 Parfüm Kokusunun Etkileri

 Parfümlerin özelliklerine bakıldığında, kalıcılık daha çok odunsu ve baharatlı kokularda öne çıkmaktadır. Baskın esanslar olan bu kokular, bir kaç kez kullanıldığında vazgeçilmez hale gelirler. Çiçek kokuları ise romantik ve huzurlu bir his yaratmaktadır. Baharat kokuları ise daha dinamik ve sofistike hissetmenizi sağlar. Kullandığınız koku etrafa yayıldığında, aynı hislerin çevrede oluşmasını sağlar.

 Meyve kokuları ise tazelenmiş ve temiz bir his elde etmeye yardımcı olur. Spor ile uğraşanların favori kokuları arasında yer almaktadır. Özellikle bahar aylarında tercih edilmektedir. Dilediğiniz ürünü, önerilen bölgelere kullandığınızda, kalıcılığının arttığını göreceksiniz. Kalıcılık yanında, ortama yayılma oranında da farklılık hissedeceksiniz.

Paylaş:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Yazılarımız

Bunlar İlginizi Çekebilir

Kapat
Aramak istediğiniz parfümü üst kısma yazmanız yeterli

Sepetim

Kapat

Sign in

Kapat

Scroll To Top

HEY YOU, SIGN UP AND CONNECT TO WOODMART!

Be the first to learn about our latest trends and get exclusive offers

Will be used in accordance with our Privacy Policy